Te nowocześnie wyglądające anioły wprowadzają świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia. Wykonane przy użyciu masy FIMOair basic są łatwe do wykonania. Dodatek złotego koloru przemienia je w eleganckie świąteczne ozdoby do ustawienia na stopniach schodów lub parapecie okna.

  1. Wydrukuj szablony do wykonania korpusu i skrzydeł i wytnij je.
  2. Aby wykonać konstrukcję z kartonu, narysuj obok siebie 3 kontury z szablonu i wytnij cały kształt.
  3. óż wycięty karton w kształt stożka i sklej  taśmą klejącą. Odetnij ok. 1 cm od szczytu.
  4. Arkusz FIMOair Basic na korpus musi być większy od stożka konstrukcyjnego. Przygotuj arkusz papieru z odrysowanym 3,5 razy szablonem i wytnij kształt.

wydruk_skrzydła

wydruk_korpus

instrukcja

 

Wskazówka: Zroluj wycięty z kartonu kształt stożka przed sklejeniem. Nadaje to kartonowi walcowatą formę i ułatwia późniejsze sklejenie.


Na korpus rozwałkuj 2/3 kostki FIMOair basic na arkusz o grubości ok. 0,5 cm.

 

 

 


Umieścić szablon z etapu D na arkuszu FIMOair basic i wytnij.


Owiń kartonowy stożek arkuszem FIMOair. Najlepiej jest, wygładzić krawędzie wilgotnymi dłońmi.


Użyj patyczka do modelowania, aby wygładzić łączenie. Wygładź powierzchnię stożka wilgotnymi dłońmi. Wykonaj otwór w szczycie z wykałaczką i nieco powiększ otwór.


Użyj drutu lub wykałaczki, aby wykonać 4 otwory na skrzydła.

Porada: Każdą konstrukcję można owinąć folią spożywczą. To spowoduje, że odseparuje się kartonową konstrukcję , która może być wykorzystana ponownie.


Aby wykonać głowę owiń kulkę styropianową (4-5 cm) arkuszem FIMOair o grubości ok. 4-5 mm. Wygładź kulkę wilgotnymi rękami i wbij w nią patyczek do szaszłyków.

Wskazówka: Umieść kulkę na patyczku i włóż do pustej butelki do wyschnięcia.

 


Anioł ze złotymi skrzydłami

Rozwałkuj pozostałą masę FIMOair basic. Podziel na dwie równe części, wystarczająco duże aby wyciąć skrzydła. Nałóż arkusz strukturalny „Barok” i mocno przewałkuj. Ostrożnie zdejmij arkusz strukturalny. Zrób to samo w na drugim skrzydle.

Porada: Przed nałożeniem arkusza z fakturą posyp go pudrem dla niemowląt, talkiem lub mąką kukurydzianą, aby łatwiej było go później usunąć.

 


Umieścić szablon lewego skrzydła na arkuszu FIMOair Basic i wytnij. Zrób to samo dla prawego skrzydła. Wilgotnymi palcami wygładź krawędzie. Drutem wykonaj otwory do mocowania później. Pozostaw skrzydła w temperaturze pokojowej do wyschnięcia.

Wskazówka: Pozostaw gotowe modele do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Ilość czasu zależy od grubości warstwy masy i wielkości. Sprawdzaj co jakiś czas i obracaj aby wysuszyć je równomiernie. Małe pęknięcia można naprawić później używając niewielkiej ilości masy.

UWAGA: nie suszyć w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej.

 


Po wyschnięciu usuń kartonowy stelaż z wewnątrz stożka. Papierem ściernym wygładź wszystkie nierówności na głowie, korpusie i na krawędziach skrzydeł.

 


Wymieszaj trochę lakieru i pudru metalicznego w miseczce. Suchy pędzel szczecinowy zanurz w miksturze i wykonaj nim ukośne pociągnięcia na korpusie anioła.

 


Nałóż klej do arkuszy metalicznych na skrzydła i pozostaw na krótko do wyschnięcia. Miękkim pędzlem nałóż arkusze i dociśnij lekko. Wykończ malując lakierem. Szczegółowe instrukcje znajdują się na opakowaniu folii metalicznej.

 


Do mocowania skrzydeł, przeciągnij kawałek drutu aluminiowego przez otwory po przeciwnych stronach tylnej części skrzydła. Połączone ze sobą skrzydełka przymocuj do anioła wkładając w otwory w korpusie. Zagnij drut wewnątrz korpusu, aby zapobiec przesuwaniu się skrzydełek.

 


Anioł w sukni z gwiazdami

Dla tej wersji wykonaj stożek wg kroków 1-4.Do dekoracji, rozwałkuj cienki, ok. 2 mm grubości arkusz FIMOair basic i wytnij gwiazdki foremką. Zwilż powierzchnie gwiazdek i dociśnij na ciele anioła.

Wykonaj otwory na korpusie do zamocowania skrzydeł, jeden po każdej stronie korpusu. Dodaj głowę wg kroku 6. Pozostaw wszystkie części do całkowitego wyschnięcia.

 


Po wyschnięciu, wymieszaj trochę lakieru i pudru metalicznego w miseczce. Pędzelkiem pomaluj gwiazdki tą mieszaniną.

 


Wygnij drut wg kształtu z szablonu pozostawiając około 2 cm na każdym końcu.

 


Przyłóż końce skrzydeł do górnej części ciała i otworów bocznych i zagnij drut do wewnątrz. Aby uatrakcyjnić wygląd szyi, owiń złoty drut wokół patyczka tuż poniżej głowy i przymocuj do korpusu.

Wskazówka: drut aluminiowy jest bardzo miękkie i łatwo go wygiąć palcami. Okrągłymi szczypcami, można wykonać bardziej dokładne małe wygięcia. Większe krzywe mogą być tworzone przez gięcie drutu wokół grubych pisaków, małych butelek lub kieliszków.