lusterko

Lusterko kompaktowe to punkt obowiazkowy w każdej damskiej torebce! Do tego różowa, błyszcząca szminka  i mamy zestaw idealny. Przeźroczyste tło doda głębi delikatnemu kwiatowemu motywowi w zawsze modnych kolorach różu i błękitu.

Tak piękne, że nawet elf zzielenieje z zazdrości! Co więcej z zestawem STAEDTLER’s ‘Pastel’ Colour Kit, przygotujesz lusterko sama bez najmniejszego kłopotu!

Z dwóch paseczków FIMO soft violet  uformuj kulki, a nastepnie gruby cylinder wałek. Przekrój wałek na pół przy użyciu cienkiego ostrza (nożyka do FIMO). Rozwałkuj jeden pasek FIMO soft w kolorze różowym na grubość około 2-3 mm przy użyciu wałka akrylowego albo maszynki do FIMO.


lusterko1

Z jasno różowej modeliny wytnij kawałek dopasowany kształtem do przekroju cylindra. Następnie wytnij takie same dwa kawałki i podziel każdy z nich na dwa mniejsze w proporcji 1/3 i 2/3.

W środku przekrojonego cylindra połóż najszerszy kawałki i ponownie złóż dwie połówki razem.


lusterko2

Następnie każdą z połówek cylindra przekrój na trzy części – w dolnej części przecięcia przebiegają bliżej siebie rozszerzając sie ku górze jak wachlarz. Dołóż kolejne przygotowane kawałki w jasnym różowym kolorze – od środka szersze, na zewnątrz węższe.

Ponownie złóż całość i upewnij się, że ciemny różowy dochodzi za każdym razem do dolnej krawędzi wałeczka. Teraz owiń wałek dookoła jasnoniebieskim paskiem FIMO o grubości ok. 3mm.


lusterko3

Następne roluj wałek tak, aby go wydłużyć i jednocześnie zredukować jego średnice. Podziel wałek na 5 kawałków równej długości.


lusterko3

Uformuj kolor lawendowy FIMO soft w wałeczek o grubości ok. 1 cm i także owiń go kolorem niebieskim. Uważaj przy zawijaniu na to, aby nie kolor niebieski nie zachodził na siebie, w innym przypadku zostanie zaburzony wzór, który chcemy uzyskać.

Teraz ułóż obok siebie 5 wałeczków z wachlarzowym wzorem tak, aby wyglądały jak płatki kwiatu dookoła lawendowego środka. Upewnij się, że dolna część wachlarza została wypośrodkowana.


lusterko6

Rozwałkuj wałeczki o grubości ok 5mm z przeźroczystej modeliny (translucent FIMO) i  spłaszcz je palcami, aby uzyskać kształt klina.

Utnij 5 kawałków tej samej długości, co wałeczki z płatkami i starannie umieść kliny w lukach pomiędzy płatkami. Dociśnij mocno!

Rozwałkuj wałeczek z kwiatowym motywem, pokrój go na plasterki o grubości ok 3mm przy użyciu ostrego nożyka do modeliny.


lusterko7

Teraz przygotuj 3mm arkusz przeźroczystej modeliny (translucent FIMO).

Średnica arkusza powinna być ok 1 cm większa od średnicy lusterka kompaktowego.

Zaczynając od środka na arkuszu układaj plasterki z motywem kwiatka starając się umieszczać je jak najbliżej siebie.


lusterko8

Kiedy pokryta powierzchnia jest w przybliżeniu tak duża, jak rozmiar lusterka wyrównaj ją delikatnie przy użyciu wałka akrylowego. Staraj się robić to z wyczuciem, tak aby nie zniekształcić wzoru.


lusterko9

Ułóż arkusz na pokrywce lusterka kompaktowego. Dociśnij stanowczo palcami wzdłuż krawędzi, a następnie odetnij nadmiar modeliny nożykiem.


lusterko10

Podobnie postępuj pokrywając dolną część lusterka.

Możesz jeszcze dodatkowo ozdobić lusterko kolorem błękitnym. Przygotuj cienkie wałeczki w tym kolorze i ułóż je na pokrywce lusterka w fantazyjne wzory. Delikatnie dociśnij.

Możesz też dodać ozdobne kropeczki.


lusterko11

Dociśnij wszystkie elementy i włóż do piekarnika. Piecz w temperaturze 110°C przez 30 minut. Po wystygnięciu możesz polakierować całość dla uzyskania pięknego połysku przy użyciu lakieru FIMO.