babeczki

Możesz je przypiąć do spodni, torby, telefonu czy po prostu do kluczy, zasada jest prosta: jeśli zawieszka dynda i jest kolorowa, na pewno zwróci na siebie uwagę. Co więcej babeczki wyglądają tak smakowicie, że masz ochotę je zjeść! Zwłaszcza jeśli obok siebie zawisną dwie lub nawet trzy.

Niezależnie od tego, co zamierzasz na siebie założyć, zestaw pastelowych kolorów ‘Pastel’ Colour Kit FIMO firmy STAEDTLER, zawsze uda dopasować się do Twojego stroju.

Aby przygotować bazę babeczki potrzebujemy pół paska FIMO w kolorze śliwkowym. Modelinę wyrabiamy w dłoniach (tak, aby pod wpływem ciepła naszych dłoni stała się bardziej plastyczna) i robimy z niej kulkę. Kulkę układamy na płaskiej powierzchni przygotowanej do pracy (najlepiej kafelek lub szkło, niewskazany jest papier) i rolujemy pod kątem, aż do uzyskania stożkowego kształtu, jak na zdjęciu.

Następnie dookoła stożka robimy delikatne wgłębienie korzystając z narzędzi do modelowania lub nieostrej części nożyka do FIMO.


babeczki1

Rolujemy czwartą część paseczka FIMO translucent aż do uzyskania długiego wałeczka, a następnie to samo robimy z FIMO w kolorze lawendowym.

Oba kolory skręcamy razem i rolujemy do uzyskania wałeczka zwężającego się ku jednemu z końców. Teraz, poczynając od czubeczka zwijamy wałeczek w kształt muszli ślimaka.


babeczki2

Układamy nasz ‘krem’ na babeczce i dociskamy delikatnie, jak na zdjęciu poniżej.


babeczki3

Rozwałkuj FIMO w kolorze malinowym na cienki wałeczek, o przekroju około 3mm. Potnij wałeczek na małe kawałki i następnie uformuj w dłoniach kulki. Poukładaj ostrożnie kulki na powierzchni babeczki pokrytej ‘kremem’.


babeczki4

Teraz, przy użyciu drucika, zrób dziurkę na wylot przez środek babeczki i zawieś ją na drucianej szpilce.

Przygotuj kilka babeczek w różnych kolorach, wszystkie przekłuj szpilką. Tak przygotowane babeczki włóż do piekarnika na szklanej podstawce Piecz przez 30 minut w temperaturze 110 °C. Po wyjęciu z piekarnika i schłodzeniu pomaluj całość lakierem. Poczekaj aż lakier wyschnie.


babeczki5

Na końcu nawlecz wypieczone i polakierowane babeczki na sznurki, a następnie zawieś je na kółku do kluczy.


babeczki6

Zdaj się na swoją wyobraźnię i przygotuj babeczki w przeróżnych wariantach kolorystycznych.