szkło

Dekoracja FIMO sprawi, że każdy niepozorny wazon szklany nabierze szlachetności lub nawet awansuje do roli świecznika. Różnej maści renifery są teraz top trendy. Ich królowanie wśród motywów ozdobnych jest absolutnie niekwestionowane.

Po prostu rozwałkuj cienko FIMO effect, wytnij wzór i naklej na szkło. Po wypieczeniu w piekarniku Twój dekoracyjny wazon już jest gotowy!

Możesz też nakleić renifera na oszronione szkło:


renifer

Rozwałkuj 1-2 kostki przezroczystego FIMO effect o grubości ok. 1 mm i wyrównaj brzegi.

Rozwałkowane arkusze połóż na szkle, wyrównując na styku krawędzie. Postaraj się dociąć arkusz tak, aby krawędzie stykały się, ale na siebie nie nachodziły. W razie potrzeby nadmiar modeliny usuń nożem. Następnie roluj szklankę do gładkiej powierzchni, tak aby modelina dobrze przykleiła się na całej powierzchni. Jeśli chcesz usunąć pęcherzyki powietrza możesz delikatnie naciąć modelinę, usunąć bąbel powietrzny, a następnie wyrównać powierzchnię rolując ponownie.


renifer1

Na tak przygotowane oszronione szkło należy nałożyć wzór. Rozwałkuj 1 kostkę białego FIMO, aby powstał arkusz o grubości ok. 1 mm.

Wytnij wzór z szablonu i połóż na przygotowanym arkuszu FIMO. Teraz obrysuj wzór za pomocą wykałaczki/nożyka i wytnij renifera.


renifer2

Przenieś ostrożnie wyciętą formę renifera z szablonu i połóż go na szkle. Kształt renifera możesz przygotować też na papierze do pieczenia i następnie przenieść razem z papierem na szklankę. Po dociśnięciu do szklanki papier do pieczenia należy delikatnie odkleić. Przenosząc wzór w ten sposób unikniemy zniekształceń.  Wykonaj w ten sposób wiele reniferów, połóż je na szkle i dociśnij. Zwilżonym wodą palcem nakładaj ozdobne kamyki, aby nadać oczom reniferów piękny blask.


renifer3

Teraz nadaj kształt całemu wazonowi za pomocą frotowego ręcznika. Delikatnie dociskaj wzór do oszronionej warstwy modeliny.

W ten sposób wypchniesz również bąbelki z powietrza, które często zostają uwięzione pomiędzy warstwą modeliny a szkłem. Najbardziej uporczywe bąbelki natnij za pomocą ostrza i przez nacięcie usuń powietrze.


renifer4

Na koniec wstaw Twoje świeżo wymodelowane wazony do piekarnika na 25-30 minut w temperaturze 110 stopni.

Zostaw do ostygnięcia.


Przedstawione wyżej wzory wyglądają równie naturalnie także w innych odcieniach. W dobrze wyposażonych punktach sprzedaży kupisz FIMO w różnych kolorach. Poza błyszczącymi kolorami podstawowymi FIMO znajdziesz też kolory z efektem kamieni szlachetnych, odcienie przezroczyste i metalizowane. Wszystkie kolory można ze sobą mieszać. W ten sposób uzyskasz nawet delikatne odcienie pastelowe.

Przygotuj kilka wersji wazonu, każdy z nich może być wspaniałym prezentem!