Boże Narodzenie jest czasem tworzenia dekoracji i ozdób. Dzięki nowej, wyjątkowo miękkiej modelinie FIMO Kids, nawet młodzi twórcy są w stanie stworzyć piękne dekoracje świąteczne.

Przy użyciu narzędzi FIMO i zwykłych foremek do ciastek dzieci mogą wykonać oryginalne świąteczne ozdoby na choinkę –  gwiazdki, księżyce, serca czy renifery.  Wykonane ręcznie zawieszki mogą być też wykorzystane do zdobienia świątecznych prezentów.

 


Aby wykonać jedną zawieszkę, umieść kawałek FIMO Kids w wybranym kolorze na arkuszu papieru do pieczenia.

Rozpłaszcz dłonią , a potem rozwałkuj na plaster o grubości ok. 2 mm.


Za pomocą foremki do ciastek wykrój wybrany kształt i odciągnij nadmiar modeliny.

Można uzyskać wielokolorowy motyw i uzyskać oryginalne efekty. Jeśli zmieszasz biały brokatowy z różowym uzyskasz jasnoróżowy brokatowy.

Ugnieć dwa kolory razem aż uzyskasz kolor pochodny.


Mieszając kolory można uzyskać efekt marmuru. Te księżyce zostały wykonane przez zmieszanie koloru złoty brokat z żółtym lub pomarańczowym.

Następnie rozwałkuj modelinę na arkusz w sposób opisany w krokach 1 i 2 i wytnij motyw foremką.


Aby wykonać zawieszkę z motywem choinki rozwałkuj kolor zielony na arkuszu papieru do pieczenia. Na innym arkuszu rozwałkuj różne kolory i potnij na paski. Możesz użyć zestawu narzędzi (8700 31). Umieścić te paski na zielonym arkuszu. Następnie rozwałkuj po całej powierzchni aż paski będą całkowicie gładkie. Wytnij motyw foremką.


Motyw gwiazdki jest szczególnie popularny w okresie Bożego Narodzenia. Efektowne gwiazdki wykonasz za pomocą wałka motywem (8700 35). Zwilżyć wałeczek niewielką ilością wody i tocz go po plasterku kolorowego Fimo nałożonego na arkusz papieru do pieczenia. Wytnij motyw foremką.


Jeśli chcesz nadać ozdobom wzór w groszki wykonaj kilka maleńkich kulek z FIMO® i ułóż je na rozwałkowany arkusz masy. Dociśnij palcem i wygładź wałeczkiem a następnie wytnij motyw foremką.

 


 

 

 

Wykałaczką wykonaj otwór w górnej części zawieszki FIMO®kids. Następnie włóż motyw do piekarnika na arkuszu papieru, na którym był robiony i wypiekaj przez ok. 30 minut w temp. 110°C.

Pozostaw do ostygnięcia, zdejmij papier i polakieruj. Gdy lakier wyschnie, przeciągnij kawałek wstążki lub sznurka przez otwór i powieś na choince.

Wskazówka: Zawieszki na prezenty świąteczne.

Tymi ręcznie zrobionymi z FIMO® Kids zawieszkami można ozdabiać prezenty świąteczne.