krokodyl

Duże jest lepsze! Wielkogabarytowa biżuteria to ostatni krzyk mody i bohaterka wybiegów na całym świecie. Ten trendy naszyjnik w modne kolory i o efektownej fakturze skóry krokodyla  z pewnością przyciągnie uwagę i nada charakteru Twojemu ubiorowi. Możesz wykonać ręcznie ten klejnot w rozmiarze XXL z FIMO soft w swojej własnej pracowni projektowej. To niesamowicie szybkie i łatwe: użyj akcesoriów FIMO – tekstury „kroko”, by stworzyć niezapomniany efekt krokodylej skóry.

Najpierw przygotuj kolorowe kostki FIMO soft oraz czarne FIMO soft. Rozwałkuj każdy z kolorów wałkiem akrylowym. Następnie użyj maszynki do modeliny na najgrubszym ustawieniu, aby przygotować równej grubości arkusze.


krokodyl1

Ponownie rozwałkuj każdy kolorowy arkusz FIMO soft w maszynce na poziomie 4, by były jeszcze cieńsze.

Na przygotowane kolorowe arkusze nanieś niesamowity wzór skóry krokodyla: połóż arkusze FIMO soft na kawałku papieru do pieczenia, dzięki czemu nie będą się przyklejały do podłoża.


krokodyl2

Spryskaj teksturę „kroko” odrobiną wody, przyciśnij ją arkusza FIMO soft i delikatnie rozwałkuj za pomocą wałka akrylowego, uważając, aby tekstura nie przesunęła się względem modeliny.

Ostrożnie podnieś teksturę „kroko” – wzór skóry krokodyla jest teraz widoczny na arkuszu FIMO soft.

Nadszedł czas, by wyciąć podstawę elementów naszyjnika w czarnym FIMO soft: wydrukuj i wytnij papierowe szablony z wzorami. Połóż czarny arkusz FIMO soft na kawałku papieru do pieczenia.

Połóż szablon na czarnym FIMO soft i dociśnij delikatnie palcem aż papier się przyklei. Potem wytnij kolejne elementy naszyjnika obrysowując nożem wzdłuż brzegów szablonu.


krokodyl3

Usuń szablon. Powtórz tę procedurę w przypadku każdego z 7 czarnych elementów.


a

Na czarnej podstawie ułożymy kolorowe elementy z teksturą ‚kroko’. Do przygotowania kolorowych elementów używamy tych samych szablonów i wycinamy elementy o bokach o  2 mm krótszych od czarnej podstawy.

Połóż kolorowe elementy „kroko” na czarnej podstawie i delikatnie dociśnij.


b

Można stworzyć projekt dwukolorowy, komponując różne elementy, jak na powyższym zdjęciu.

Zrób dziurki we wszystkich czterech rogach każdego elementu naszyjnika – możesz wykorzystać do tego drewnianą wykałaczkę.


c

Połóż elementy naszyjnika na papierze do pieczenia i piecz przez ok. 30 minut w temperaturze 110°C.

Wyjmij i zostaw do ostygnięcia. Następnie pomaluj kamienie czarną farbą akrylową. Po wyschnięciu zetrzyj farbę z ich powierzchni za pomocą gąbki ściernej z zestawu do szlifowania.

Farba zostanie w szczelinach, uwydatniając wzór skóry krokodyla.


d

Polakieruj elementy naszyjnika.

Po wyschnięciu lakieru połącz wszystkie elementy, używając owalnych oczek.

Dodaj jedno owalne oczko do skrajnego lewego elementu, a do owalnego oczka z kolei jedno okrągłe oczko. Powtórz tę procedurę po prawej stronie. Przeciągnij wstążkę przez obydwa okrągłe oczka po lewej i prawej stronie naszyjnika.

To wszystko – nowy naszyjnik FIMO soft z charakterem jest gotowy!