napis

Słowa, powiedzenia, cytaty … wystrój z typografią to najnowszy krzyk mody. Wszyscy uwielbiają dekoracyjne napisy ścienne. Używając FIMO soft, możesz stworzyć własny napis w wybranym rozmiarze, o wybranej treści i kolorach pasujących do Twojego wnętrza. Litery o fakturze drewna wyglądają wyjątkowo efektownie, nadając Twojemu domowi przytulną atmosferę, gdy temperatura na zewnątrz cały czas spada. Litery FIMO soft przypominające drewno brzozy są szybkie i łatwe do wykonania za pomocą tekstury FIMO i białej farby.

Do wykonania jednej litery, potrzebujemy zmieszać 1 kostkę białego FIMO soft z połową kostki czarnego FIMO soft. Najlepiej użyć do tego maszynki do modeliny:


napis1

Rozwałkuj kostkę białego FIMO soft wałkiem akrylowym tak, aby powstał arkusz w kolorze białym, następnie użyj maszynki do modeliny, aby arkusz miał jednolitą grubość (poziom 1). Zrób to samo z połówką czarnej kostki FIMO soft. Połóż biały arkusz na czarnym i przewałkuj je razem przez maszynkę do modeliny, aż powstanie jeden arkusz.

Złóż całość na pół, rozwałkuj, złóż ponownie i powtarzaj tę procedurę aż biały zmiesza się zupełnie z czarnym. Tak uzyskasz kolor antracytu.

Połóż arkusz FIMO soft na papierze do pieczenia. Nawilż odrobiną wody plastikową teksturę o fakturze drewna i połóż ją na arkuszu FIMO soft.


napis2

Przyciśnij mocno teksturę o fakturze drewna wałkiem akrylowym, aby wytłoczyć wzór drewna w modelinie. Powtarzaj tę procedurę do czasu aż cały arkusz FIMO soft będzie pokryty wzorem.

Gdy będziesz kłaść teksturę o fakturze drewna obok już wytłoczonego obszaru, pozwól na to, by krawędź ze wzorem nachodziła na wcześniej wytłoczony wzór, tak, aby nie było przerw między wytłoczonymi motywami.


napis4

Następnie pomaluj litery FIMO soft białą farbą z obu stron. Zostaw do wyschnięcia.


Zetrzyj trochę farby z przedniej strony liter za pomocą gąbki ściernej z zestawu do szlifowania, by uwidocznić fakturę drewna i stworzyć charakterystyczny biało-czarny wzór drewna brzozy.


napis5

Polakieruj przód i tył liter.

Litery FIMO soft można teraz przykleić do ściany, kredensu lub lustra, używając dwustronnej taśmy klejącej lub montażowej.