Dzięki FIMO liquid, możesz bardzo łatwo przekształcić obrazy 2D w trójwymiarowe ozdoby. Skrzydła motyli zostały przygotowane dzięki wykorzystaniu techniki transferu. Przygotuj z nami przeźroczyste skrzydła motyli, które mienią się całą gamą kolorów w słonecznym świetle.

41

Zacznij od wydrukowania motyli do pokolorowania.

Następnie pokoloruj motyle kredkami – wybierz ‘miękkie’ kredki np Noris Club. Przyciskaj kredki mocno i staraj się zakolorowac całą powierzchnię. Dzięki temu kolory będą intensywne i żywe.


42

Porozcinaj motyle na osobne kwadraty, ułóż na blaszce do pieczenia, obciąż krawędzie (monetami lub magnesami). Rozgrzej piekarnik do temperatury 130°C. Następnie przykryj każdego motyla warstwą FIMO liquid o grubości ok. 1mm.

Włóż do nagrzanego piekarnika na ok. 20 (130°C). Wyjmij blaszkę po 20 min.


43

Po wypieczeniu, poczekaj do czasu, aż motyle schłodzą się, a następnie wytnij je nożyczkami.


44

Włóż motyle do miseczki z wodą i namocz na kilka minut, a następnie delikatnie ścieraj opuszkami palców warstwę białego papieru.

Kolorowy obraz zostaje na warstwie FIMO liquid, mimo usunięcia celulozy.


45

Uformuj korpus motylka z połowy paseczka malinowej modeliny FIMO soft. Rozwałkuj tak, aby jeden koniec był węższy. Odetnij ok. 5 mm kawałeczek i zrób kulkę. Rozetnij wałeczek, aby umieścić w nim skrzydła.


46

Rozdziel skrzydełka rozcinając pośrodku, umieść w rozcięciu korpusu, a następnie przymocuj od góry kawałkiem modeliny FIMO. Dołącz główkę. Upewnij się, że wszystkie elementy zostały ze sobą starannie połączone.


47

Przygotuj drucik o długości ok. 4 cm, zaokrąglij jego końce małymi kombinerkami a następnie zegnij drucik taka by utworzył literkę V. Wetknij czułki w głowę motyla.


48

Ułóż motyle na blaszce do pieczenia i podłóż kamyki, tak aby wspierały skrzydełka. Wypiecz w piekarniku przez 30 minut w temp. 110°C.


49

Schłodzone motyle możesz wkleić na małe spinacze do ubrań korzystając z kleju Pattex MULTI.

To tyle! Baw się dobrze!