Ten Mikołaj, może dodać świątecznej atmosfery w twoim domu. Użyty jako dekoracja stołu, ozdoba na parapet lub do zawieszenia na choinkę – wszędzie będzie wyglądać dobrze.

 


Do wykonania korpusu Mikołaja, wykonaj walec z 3 pasków czerwonego FIMO soft, a następnie utwórz w kształt stożka. Nieco węższy w górnej części (na szyi), szerszy u dołu.


Aby wykonać rękę z jednego paska czerwonego Fimo utwórz kształt stożka.  Wykonaj dwie ręce. Powtórz procedurę drugiego ramienia.

Zaokrąglij ramiona przy cieńszym końcu a zrób wgłębienie na szerszym końcu.

Przymocuj ramiona do ciała Mikołaja.


Nogi wykonaj z połowy paska brązowego Fimo soft. Utworzony stożek podziel wzdłuż na pół. Do zrobienia dłoni weź ¼ paska Fimo, wykonaj wałeczek i przetnij go na pół. Szpatułką do modelowania, zrób wcięcie w środku i uformuj dłoń.


Do zrobienia białego obszycia płaszcza wykonaj wałeczek z 1 i ½ paska białego Fimo soft. Przyłóż do dolnej krawędzi i wzdłuż środkowej części płaszcza.


Do zrobienia głowy wykonaj kulkę z 1/2 paska FIMO soft, kolor cielisty i nałóż na korpus. Włosy zrób z ¼ paska białego FIMO soft. Wałeczek spłaszcz palcem i przymocuj do tylnej części głowy. Na brodę, weź ¼ paska białego FIMO soft, utocz kulkę, a następnie uformuj ją w kształt trójkąta.

Wykonaj wgłębienia na brodzie paznokciem wzdłuż dolnej krawędzi. Zamocuj brodę na twarzy Mikołaja.


Z ¼ paska brązowego FIMO wykonaj cienki wałeczek i umieść go wokół talii Mikołaja jako pas.

Na kapelusz, weź ½ paska czerwonego FIMO, zrób kulę a potem nadaj kształt stożka. Zrób wewnątrz lekkie wgłębienie i zagnij nieco cienki koniec. Nałóż na głowę.

Utwardź, wypiekając figurkę  w piecu przez 30 minut w temp. 110 ° C.