buty

Czar i blask dla Ciebie i Twojej najlepszej przyjaciółki.

Wybierz FIMO w kolorze swojego ubrania, wytnij gwiazdy, ozdabiaj je kolorowymi kamykami – przygotuj najmodniejszą biżuterię.

Możesz wykonać łańcuszek, kolczyki lub bransoletkę ze złotej folii i ozdobić je błyszczącymi kamykami.

Gwiazdki, księżyce i całuśne usta to szczyt mody!


gwiazdy

Rozwałkuj 1 kostkę FIMO w wybranym kolorze: skorzystaj z wałka akrylowego, a następnie maszynki do modeliny na poziomie 1 aż powstanie równy arkusz. Połóż go na papierze do pieczenia.


gwiazdy1

Wydrukuj arkusze z wzorami, wytnij je i połóż na przygotowanym arkuszu FIMO. Następnie wytnij wzory nożykiem kuchennym.


gwiazdy2

Aby wykonać złote gwiazdki, połóż złotą folię na arkuszu FIMO, dociśnij ostrożnie palcem i wytnij gwiazdkę.

Aby uzyskać efekt starego złota, możesz najpierw przepuścić modelinę ze złota folią przez maszynkę do modeliny redukując grubość z 1 na 2. W ten sposób na sreberku powstaną efektowne rysy (efekt spękań).


gwiazdy3

Przymocuj haczyk do każdej ozdoby, aby można ją było zawiesić. Teraz dociśnij ozdobne kamyki do gwiazdek. Potem wstaw do pieca na ok. 30 minut w temperaturze 110° C aż stwardnieją. Zostaw do ostygnięcia i polakieruj.


gwiazdy6

Ważne! Używaj tylko ogniotrwałych kamyków ozdobnych (np. do wprasowania).


gwiazdy4

Aby wykonać całuśne usta, uformuj kulkę z ok. 2,5 porcji/pasków wiśniowego FIMO. Ukształtuj rękami wałek i wykonaj spiczaste końce. Narzędziem modelarskim uformuj zaokrąglone łuki górnej wargi oraz linię przecięcia górnej i dolnej wargi. Włóż haczyk między obydwa łuki górnej wargi i dodaj mały ogniotrwały kamyk ozdobny w okolice górnej wargi. Potem piecz przez około 30 minut w temperaturze 110° dla utwardzenia. Poczekaj aż usta ostygną i polakieruj.


gwiazdy5

Zawieszki można przewlekać przez łańcuszki, bransoletki lub skórzane sznurki.

GOTOWE! Możesz wykonać takie same bransoletki dla siebie i Twojej najlepszej przyjaciółki!

Modne także solo: Duże pojedyncze czarujące gwiazdki ozdobne lub wielkie całuśne usta przykuwają wzrok. Przewlecz je przez sznurek bawełniany lub skórzany. I naszyjnik gotowy. Zakładając równocześnie wiele takich naszyjników, będziesz wyglądać mega trendy!