gałki

Upcykling jest na fali! Starym lub pospolitym gałkom meblowym można łatwo i szybko dodać charakteru za pomocą warstwy FIMO.

Jej jasne kolory i wspaniałe wzory nadadzą Twoim meblom blasku nowoczesności i przytulności.


gałeczki

Jedna kostka FIMO soft lub FIMO effect wystarczy, aby pokryć 2 lub 3 gałeczki meblowe (w zależności od ich rozmiaru).

Rozwałkuj kostkę o wybranym kolorze, używając najpierw wałka akrylowego, a następnie maszynki do modeliny ustawionej na poziomie 1 (najgrubszy).

W ten sposób otrzymasz gładki i idealnie równy arkusz FIMO.


gałeczki1

Aby uzyskać paski, spirale lub inne ozdoby (kwiaty), weź mały kawałek modeliny w innym kolorze i przygotuj małe wałeczki, a następnie ułóż je we wzorki na przygotowanym wcześniej arkuszu modeliny. Delikatnie przyciśnij ręką, a następnie rozwałkuj wałkiem akrylowym, cały czas obserwując wzór, aby zapobiec zniekształceniom.


gałeczki2

Nadszedł czas, by pokryć gałki meblowe: Połóż szklankę do góry nogami na arkuszu FIMO i wytnij kółko z modeliny, nacinając je nożem kuchennym wzdłuż brzegów szklanki. Podnieś szklankę i usuń nadmiar modeliny.

Połóż kółko z modeliny FIMO na środku gałki i pokryj nim całą jej powierzchnię. Zgniecenia na bokach należy ścisnąć i wygładzić palcem lub płaskim narzędziem do modeliny.

Odetnij nadmiar FIMO przy śrubie w tylnej części gałki. Jeśli robisz grzybek, nie ściskaj zupełnie zagnieceń FIMO, ukształtuj z nich falę.


gałeczki3

Aby uzyskać wzór w groszki, zrób małe kulki.

FIMO, połóż je na pokrytej gałce i przyciśnij palcem aż staną się płaskie.

Wytnij płatki z rozwałkowanego FIMO nożem kuchennym i połóż je na kółku z modeliny, które pokrywa gałkę. Zrób małe kulki FIMO w kolorze słonecznikowym i połóż je na środku kwiatka.

Postaw skończone gałki na kawałku papieru do pieczenia i wstaw je do pieca do utwardzenia na 30 minut w temp. 110°C. Zostaw do ostygnięcia i polakieruj. Wykończone przez Ciebie gałki można teraz dokręcić do kredensów i szuflad.


gałeczki4