lampion

Zacznij od pokrycia zewnętrznej strony szklanki FIMO effect: Używając wałka akrylowego, rozwałkuj kostkę  FIMO effect w odcieniu półprzezroczystym, żółtym lub pomarańczowym aż powstanie arkusz o przybliżonej grubości 0,5 cm.

Rozwałkuj arkusz FIMO effect za pomocą maszynki do modeliny.

Zacznij od poziomu 1, a potem krok po kroku przejdź do poziomu 7 lub 9 (ok. 1-2 mm grubości). Gdy zwiększa się poziom, arkusz FIMO effect staje się cieńszy i większy.

Rozwałkowany arkusz FIMO effect musi być na tyle duży, by owinąć nią szklankę z zewnątrz.


20

Owiń arkusz FIMO effect wokół szklanki, pomijając jej otwór i spód.

Odetnij nadmiar FIMO effect u góry i na spodzie szklanki. Przynij dwie krótsze krawędzie  FIMO effect, żeby się na siebie nie nakładały. Wygładź połączenie (“szew”) palcem.

Dociśnij ostrożnie arkusz FIMO effect do szklanki, gładząc ją cały czas w kierunku od środka ku brzegom, tak aby usunąć bombelki powietrza ze środka.


21

Owiń arkusz FIMO effect wokół szklanki, pomijając jej otwór i spód.

Odetnij nadmiar FIMO effect u góry i na spodzie szklanki. Przytnij dwie krótsze krawędzie  FIMO effect, żeby się na siebie nie nakładały. Wygładź połączenie (“szew”) palcem.

Dociśnij ostrożnie arkusz FIMO effect do szklanki, wygładzając ją cały czas w kierunku od środka ku brzegom, tak aby usunąć bąbelki powietrza ze środka.


22

Wydrukuj szablony z wzorami sylwetek i wytnij papierowe motywy. Opcjonalnie, można wyciąć inne motywy z magazynów i broszur – takie jak zające, jelonki, ptaki, muchomory  pod warunkiem, że mają odpowiedni rozmiar.

Wycięty motyw może być użyty więcej niż jeden raz. Można również przełożyć go na drugą stronę, jako odbicie lustrzane. Rozwałkuj jeden pasek FIMO soft według opisu w kroku 1, używając maszynki do modeliny. Połóż motyw papierowy na arkuszu FIMO soft i przyciśnij go delikatnie palcem. Papier można łatwo usunąć z modeliny bez zostawiania śladów. Przytnij motyw z FIMO soft wzdłuż krawędzi papieru, trzymając nóż kuchenny prostopadle do wzoru.


23

Ostrożnie przełóż wycięty motyw na szklankę owiniętą modeliną i dociśnij delikatnie palcem.

Powtórz tę procedurę aż skończysz dekorować lampkę wszystkimi motywami. Stwórz taki obraz jaki chcesz, np. parę zakochanych zajączków,  kilka muchomorów lub ptaki na drzewie. Żeby zrobić gałęzie drzew, wytnij długie cienkie paski FIMO soft.

Im więcej krawędzi, rogów lub wygięć mają gałęzie, tym bardziej naturalnie wyglądają. Połóż lampkę na arkuszu papieru do pieczenia na blasze, wstaw do pieca na ok. 30 minut w temperaturze 110°C. Zostaw do ostygnięcia.

Nowa samodzielnie wykonana lampka z sylwetkami jest gotowa!


24