kwiaty

Do projektu potrzebujemy po jednej kostce FIMO effect w kolorach: cytrynu, różowego i rubinowego kwarcu. Każdy kolor należy wyrobić, a następnie rozwałkować wałkiem akrylowym i na maszynce – ustawienie grubości 3.

Każdy z przygotowanych arkuszy pokrywamy folią do złoceń. Jeden z arkuszy cytrynu pokrywamy folią z obu stron. Aby uzyskać efekt spękań złóż arkusz różowego i rubinowego kwarcu na pół i każdy z nich włóż ponownie do maszynki na tym samym ustawieniu grubości: 3.


30

Środek kwiatka robimy z paseczka FIMO w kolorze cytrynu o wymiarach 20x2cm, który jest dwustronnie pokryty folią do złoceń.

Nacinamy pasek z jednej strony na głębokość ok. 1 cm nożykiem do FIMO. Rolujemy pasek i następnie rozdzielamy ostrożnie pojedyncze słupki kwiatka przy użyciu nożyka.

Klipsy przygotujesz z paska o długości ok. 10 cm, zroluj i postępuj, jak powyżej.


31

Z przygotowanych arkuszy wycinamy kształty płatków. Możesz do tego wykorzystać szablony zamieszczone na końcu naszej instrukcji.

Wycięty z papieru płatek połóż na przygotowanym arkuszu modeliny i okrój go dookoła nożykiem do FIMO – potrzebujesz 5-8 płatków. Palcami uformuj płatki tak, aby nadać im naturalny wygląd.

Najpierw przymocuj najmniejsze płatki do środkowej części kwiatu, nakładając je lekko na siebie po bokach. Następnie płatki średniej wielkości, na końcu największe.


32

Z resztek modeliny  uformuj 8 małych kulek, zrób w nich dziurki na sznurek np. wykałaczką. Wytnij kółko z pozostałości modeliny korzystając z foremek, zrób w nim 3 dziurki – 2 mniejsze jedną większą.

Wszystkie elementy: kwiatki, kulki i kółko wypiekaj w piekarniku przez ok. 30 minute w temp. 110°C. Wypieczoną modelinę odstaw do ostygnięcia, polakieruj.  Przeciągnij podwójnie złożony rzemyk o długości ok. 110 przez mniejsze dziurki kółeczka, jak na zdjęciu. Następnie wszystkie 4 sznureczki przeciągnij przez trzecią dziurkę. Nawlecz na każdą ‘nitkę’ rzemyka po 2 kulki i zawiąż supełek poniżej każdej kulki.


33

Przyklej kółeczko z rzemykiem od spodniej strony kwiatka, tak aby jednocześnie nie skleić rzemyka. Dzięki temu uzyskasz możliwość regulowania długości zawieszki.

Polakieruj pierścionek. Przyklej kwiatki do bazy klipsów i pierścionka.


34

Twoja nowa biżuteria jest skończona!